عکس فوری قیمت صادرات سیلیکون متالورژی 27 آوریل
قیمتهای صادرات سیلیکون متالورژیک چین برای 27 آوریل در یک نوار باریک باقی ماند. چهار گرید از پنج گریدی که بر درخواست صادرات غالب هستند - 421، 3303، 441 و 553 - نسبت به روز کاری قبل تغییری نداشتند، در حالی که گرید شیمیایی 2202 50 دلار در هر تن کاهش یافت. همه ارقام موجود در این گزارش، بدون مالیات{10}}در{11}}هزینههای کشتی اشارهشده به بندر Huangpu هستند و به دلار آمریکا در هر تن بیان میشوند.
لحن ثابت معمولاً در بازاری است که در آن تولید کارخانه ذوب در شمال{0}}غرب به قراردادهای ماهانه متعهد است و پنجره صادرات نقطه ای را باریک می کند. هنگامی که در دسترس بودن نقطه نازک است، تغییرات اندازه سفارش کوچک به جای کل منحنی، نمرات فردی را جابهجا میکند، که دقیقاً همان الگوی است که در اینجا مشاهده میشود: درجات متالورژی گسترده-کاربردی حفظ میشوند، در حالی که طاقچه باریکتر شیمیایی-تصحیح شده است.
جدول قیمت پایه 27 آوریل
| درجه | مظنه مالیات-شامل مالیات (USD/t) | تغییر دهید | شرایط |
|---|---|---|---|
| 421 | 1460-1500 | بدون تغییر | بندر Huangpu، FOB |
| 2202 | 2250-2350 | کاهش 50 | بندر Huangpu، FOB |
| 3303 | 1460-1500 | بدون تغییر | بندر Huangpu، FOB |
| 441 | 1360-1390 | بدون تغییر | بندر Huangpu، FOB |
| 553 | 1300-1350 | بدون تغییر | بندر Huangpu، FOB |
دو مشاهده برای هر کسی که بودجه خرید دارد اهمیت دارد. اول، درجه 421 و درجه 3303 باند مشابهی را در این تاریخ چاپ کردند، حتی اگر ترکیب شیمیایی آنها متفاوت باشد. همپوشانی زمانی اتفاق می افتد که عرضه 3303 طولانی باشد و فروشندگان از قیمت برای تسویه آن استفاده کنند. دوم، اسپرد بین 421 و 553 تقریباً 150 دلار در هر تن است، که قیمت بازار برای جذب 0.7 درصد سیلیکون اضافی به اضافه محدودیت های آهن، آلومینیوم و کلسیم گسترده تر است.
ترکیب شیمیایی پشت هر درجه
| درجه | Si (دقیقه، %) | آهن (حداکثر، %) | Al (حداکثر، %) | کلسیم (حداکثر، %) | P (حداکثر، %) |
|---|---|---|---|---|---|
| 1515 | 99.6 | 0.15 | - | 0.015 | 0.004 |
| 2202 | 99.5 | 0.2 | 0.2 | 0.02 | 0.004 |
| 2203 | 99.5 | 0.2 | 0.2 | 0.03 | 0.004 |
| 2503 | 99.5 | 0.2 | - | 0.03 | 0.004 |
| 3103 | 99.4 | 0.3 | 0.1 | 0.03 | 0.005 |
| 3303 | 99.3 | 0.3 | 0.3 | 0.03 | 0.005 |
| 411 | 99.2 | 0.4 | 0.04-0.08 | 0.1 | - |
| 421 | 99.2 | 0.4 | 0.1-0.15 | 0.1 | - |
| 441 | 99.0 | 0.4 | 0.4 | 0.1 | - |
| 553 | 98.5 | 0.5 | 0.5 | 0.3 | - |
کد درجه خودش منطق مشخصات را دارد: رقم اول سطح آهن، دومی سطح آلومینیوم و سومی سطح کلسیم را نشان میدهد، بنابراین عدد کمتر در یک موقعیت مشخص به معنای محدودیت سختتر برای آن عنصر است. درجه 1515 بالاترین-دریافت خلوص با حداقل 99.6٪ سیلیکون است، در حالی که 553 پایین ترین-درجه خلوص است که هنوز به صورت عمده با حداقل 98.5٪ سیلیکون معامله می شود.
چرا درجه شیمی کاهش یافت
ترکیب تقاضا:سیلیکون متالورژیکی مصرف شده توسط آلیاژهای آلومینیوم و خطوط اکسید زدای فولاد پایدار بود، بنابراین گریدهای جایگزین فروسیلیکون- پیشنهادات خود را داشتند.
موقعیت موجودی:خریداران سیلیکون درجه شیمیایی-نیازمندی های اولیه را در اوایل ماه پوشش داده بودند و از استعلام لحظه ای عقب نشینی کردند.
در دسترس بودن بار و کانتینر:عرضه تجهیزات Huangpu طبیعی بود، بنابراین حرکت قیمت به جای هزینه لجستیک، مبانی محصول را منعکس می کند.
اثر پایه:یک پله 50 دلاری در برابر باند 2250-2350 کوچک است و میتواند از یک محموله که مجدداً ارائه میشود ظاهر شود، بنابراین تا زمانی که تکرار نشود نباید به عنوان یک روند خوانده شود.
نحوه خواندن یک نقل قول مالیاتی{0} فراگیر FOB
یک مظنه مالیات-شامل FOB مواد، حمل و نقل داخلی به بندر بار، حمل و نقل پایانه و اسناد صادرات را پوشش میدهد، اما در راه آهن کشتی متوقف میشود. این شامل حمل و نقل دریایی، بیمه دریایی، هزینه های بندر مقصد، عوارض واردات یا تحویل داخلی نمی شود. هنگام مقایسه پیشنهادات از دو تامین کننده، قبل از مشاهده خود عدد، چهار متغیر را عادی کنید: مبنای محتوای سیلیکون، کسر اندازه، نوع بسته بندی و اینکه آیا گواهی تجزیه و تحلیل برای هر گرما یا هر لات صادر می شود.
کسر اندازه سزاوار توجه ویژه است. توده صادراتی استاندارد تا 10-100 میلیمتر غربال میشود که برای اکثر کورهها و ملحفهها مناسب است. خریداران متالورژی{5}}ریختهگری و پودری به گرانولهای 1-3 میلیمتری یا پودر آسیاب شده نیاز دارند و این محصولات هزینههای اضافی غربالگری و جمعآوری گرد و غبار را به همراه دارند، بنابراین نوار ذکر شده برای توده را نمیتوان مستقیماً روی آنها اعمال کرد.
برنامه های کاربردی معمول بر اساس درجه
553 و 441:اکسید زدایی فولاد، جایگزینی فروسیلیس در ملاقه، و به طور کلی مخلوط های تلقیح ریخته گری.
421 و 411:آلیاژ آلومینیوم برای ریخته گری و اکستروژن، به علاوه مواد اولیه متالورژی نسوز و پودر-.
3303 و 3103:آلیاژهای آلومینیوم ثانویه که در آن حد آهن{0} متوسط به علاوه آلومینیوم کافی است.
2202 و 2203:مواد اولیه مونومر سیلیکون و آلیاژهای{0}}آلومینیوم درجه بالا که به سطح فسفر بسیار پایین نیاز دارند.
2503 و 1515:کاربردهای تخصصی شیمیایی و الکترونیکی که محکم ترین پنجره های باقیمانده را مشخص می کنند.
خریداران باید درجه را با سختترین عنصری که فرآیندشان واقعاً کنترل میکند مطابقت دهند. بیش از-مشخص کردن محتوای سیلیکون صرفاً هزینه را به خلوصی منتقل میکند که محصول پاییندستی نمیتواند از آن استفاده کند، در حالی که-تعیین آهن یا کلسیم باعث پالایش اضافی میشود که بسیار گرانتر از ارتقاء درجه اصلی است.
سوالات متداول
س: عدد درجه مانند 421 یا 553 در قیمت فلز سیلیکون به چه معناست؟
سه رقم سقف ناخالصی را به جای محتوای سیلیکون به طور مستقیم رمزگذاری می کند. رقم اول به حداکثر سطح آهن، دومی به آلومینیوم و سومی به کلسیم نشان می دهد، بنابراین درجه 421 آهن و آلومینیوم بیشتری نسبت به درجه 2202 می دهد در حالی که گرید 553 دارای ضعیف ترین محدودیت های درجات رایج صادراتی است.
س: ارقام 27 آوریل قیمت های تحویلی هستند یا قیمت های FOB؟
هر قیمتی که در جدول آمده است،-شامل مالیات رایگان-هزینه کشتی-در بندر هوانگپو است. حمل و نقل دریایی، بیمه، عوارض واردات و تحویل داخلی در مقصد شامل نمی شود و باید به طور جداگانه توسط فورواردر خریدار نقل شود.
س: چرا قیمت گرید 2202 بسیار بالاتر از گرید 421 است؟
گرید 2202 یک فلز سیلیکونی{1}}شیمیایی با حداقل 99.5٪ سیلیکون، کنترل محکم آلومینیوم و کلسیم و حد فسفر 0.004٪ است. این سطح خلوص با وظایف سیلیکون و آلیاژ آلومینیوم مطابقت دارد، در حالی که درجه 421 با سیلیکون 99.2 درصد وظیفه متالورژی و آلیاژی عمومی را دارد که در آن پنجره ناخالصی گستردهتر قابل قبول است.
س: حجم صادرات معمولی سیلیکون متالورژیکی چقدر است؟
روش استاندارد یک کانتینر 20 فوتی است که حدود 20 تا 25 تن توده 100-10 میلی متری را در خود جای می دهد، یا یک بالابر 25 تنی که در کیسه های بزرگ بارگیری می شود. بخشهای آزمایشی کوچکتر معمولاً با حق بیمه قیمتگذاری میشوند، زیرا هزینه ثابت حملونقل داخلی و جابجایی ترمینال را جذب نمیکنند.
س: آیا قیمت ذکر شده قبلاً شامل بسته بندی می شود؟
نقل قول ها معمولاً کیسه های جامبو 1000 کیلوگرمی با آستر پلی اتیلن یا کیسه های بافته شده 25 کیلوگرمی را در صورت درخواست فرض می کنند. بسته بندی درام فولادی و بسته بندی خلاء به طور جداگانه هزینه می شود زیرا زمان حمل و هزینه مواد را اضافه می کند.
س: چه اسنادی معمولاً همراه با محموله بندر Huangpu هستند؟
فاکتور تجاری، لیست بسته بندی، بارنامه، گواهی مبدأ و گواهی آنالیز آسیاب شامل سیلیکون، آهن، آلومینیوم، کلسیم و فسفر استاندارد هستند. گواهی آنالیز باید برای همان گرما یا لاتی صادر شود که در واقع حمل می شود.

